Menu

TPM332 Mikroişlemciler

FİNALDE SINAVA GİRMEYENLER

2016010235012 MUHAMMED NUR SEVDİ
2017010235003 GÜNGÖR GÜMÜŞ
2017010235004 BURHAN ÖZTÜRK

VİZE SINAVINA GİRMEYENLER

2017010235004 BURHAN ÖZTÜRK

Diğer tüm öğrencilerin okunuyor gönderileri elime ulaşmıştır.(26.04.2020 17:36)

COVID-19 Süreci Uzaktan Eğitim Hakkında Bilgilendirme:

1- Vize Laboratuvar değerlendirilmesi bu süreçten önce yapmış olduğunuz çalışmalardan uygulamalarınız için Arş.Gör. Halil İbrahim Şahin’den alacağım değerlendirme notu vize tam notunun %20 si şeklinde olacaktır.

2- Final Laboratuvar değerlendirmesi 23 Mart 2020 tarihinde başlayan KBUZEM ortamında işlediğimiz derslerde ders içerisinde uygulamalı olarak gösterilen örnekler PROTEUS Simülasyon yazılımında gerçekleştirilip hazırlanan *.hex dosyası ile Proteus *.pdsprj dosyası Okulnumaranız.rar dosyası halinde, ve simülasyonu gerçekleştirirken Camtasia programı ile kaydedilen ekran kaydınızı Okulnumaranız.mp4 olarak halilis@karabuk.edu.tr ve kavsaoglu@karabuk.edu.tr mail adreslerine Konu kısmına Ad Soyad, Okul Numarası, 8.Hafta Uygulaması yazarak ders günü olan Cumartesiden önce göndermeniz gerekmektedir. Gönderilen videolar kalan 7 hafta boyunca dersin uygulama saati esnasında her hafta farklı öğrencilerin olmak üzere paylaşılacaktır. Arş.Gör. Halil İbrahim Şahin tüm gönderileri her hafta inceleyip Final Laboratuvar değerlendirme notunu oluşturacaktır.

3- Kart Ödevi için dikkat edilmesi gereken kısmında 3. 4. 5. adımlar iptal edilmiştir. Tüm öğrenciler bireysel yapmak zorundadır. Hazırlanan *.hex dosyası ile Proteus *.pdsprj dosyası Okulnumaranız.rar dosyası halinde, ve kart ödevi gerçekleştirirken Camtasia programı ile kaydedilen ekran kaydınızı Okulnumaranız.mp4 olarak halilis@karabuk.edu.tr ve kavsaoglu@karabuk.edu.tr mail adreslerine Konu kısmına Ad Soyad, Okul Numarası, Kart Ödevi Uygulaması yazarak 09.05.2020 Cumartesi gününden önce göndermeniz gerekmektedir.

4- Vize ve Final sınavlarının nasıl yapılacağı netleşince KBUZEM ders esnasında bilgi verilecektir.

Kart Ödevi: Ayarlı Dijital Saat (Saniye Simülasyonlu) ve Sıcaklık Ölçer Displaylerde gösterilmesi uygulaması.

Kart ödevinde dikkat edilmesi gerekenler: 1-Devrenin proteus çizimi ve simülasyonun çalışması. 2- Proteus da Baskı devre çiziminin yapılması.

3- Baskı devrenin PCB de gerçekleştirilmesi 4- Delik delme ve devre elemanlarının montajının yapılması. 5- Kart Ödevinin Çalıştırılması. Bu 5 aşamanın her biri için lab sorumlusu Arş.Gör. Halil İbrahim Şahin den onay alınacaktır. Bu onay sonrasında 3. ve 4. kısımlarda yapılan çalışmalara ait videoların tek bir dosya haline getirilip dosya boyutu azaltılarak (en fazla 20MB) Kart Ödevi Grup Numarası ile kavsaoglu@karabuk.edu.tr mail adresine gönderilecektir. Direkt dosya gönderilmelidir, dosyanın paylaşıldığı link gönderimi kabul edilmemektedir.(İPTAL)

Kart ödevini dersi alan tüm öğrenciler bireysel olarak yapmak zorundadırlar.

Lab çalışmalarına dersi ilk defa alanlar ile F1 Devamsızlıktan kalanlar sorumludurlar. İki kez lab çalışmasına katılmamış olan öğrenciler devamsızlıktan kalacaklardır.

Vize ve Final de Laboratuar değerlendirmesi %20 dir. Kart Ödevi değerlendirmesi Final için %20 olacaktır.

Kart ödevi grupları en fazla 3’er kişilik oluşturulmalıdır. (İPTAL)

MPLAB720 ve PICKIT2 için tıklayınız.

KAYNAKLAR